KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13431011
nr 1343 1011
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Blandteknik, Stockholms Stadshus. Signerad, daterad 1930. Motivet: 22x27 ca
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 18:37:26
23/8 14:04:17
500 kr
24/8 18:28:34
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg